Jak připravit bazén po zimě?

Letošní zima byla „taková jinaká“, jak se říká, a vypadá to, že se pomalu blíží jaro.

A co je potřeba udělat s bazénem po zimě, aby byl připraven na další sezonu? Tak s tím vám dnes poradíme.

 

Jak vyčistit bazén po zimě?

Nejste si úplně jisti, jak vyčistit bazén po zimě a nechcete i zvát odborníky?  Máme pro vás jednoduchý návod.

Čištění stěn bazénu

Pokud je bazén vypuštěný, postup je jednoduchý. Použijeme čistící prostředky pro bazén a jeho okolí. Vybírat můžeme sypké, tekuté, nebo gelové prostředky. Doporučujeme užití tekutých nebo gelových prostředků, které se nanáší na povrch bazénu, nechají se působit a následně se bez námahy odstraní špína, důkladně opláchněte tlakovou vodou. Použitelné jsou na bazény různých povrchů, fólie, plastové, nerezové i s obkladem. Tyto sypké a tekuté čistící prostředky jsou vhodné na mastnotu, saze, organické usazeniny a znečištění jako jsou řasy, pyly atd. Gelové čističe nestékají do vody a jsou zejména vhodné pro mytí linky bazénu, když není bazén zcela vypuštěn.

Speciální přípravky na bázi kyseliny fosforečné a chlorovodíkové si poradí nejen s klasickou bazénovou špínou, ale důkladně uvolní vodní kámen. Poté stačí nečistoty spolu s vodním kamenem a železitými usazeninami opláchnout tlakovou vodou.

Připojení filtrace a příslušenství

Zkontrolujeme filtrační médium, u většiny bazénů je to filtrační písek, případně aktivní sklo. Filtrační písek doporučujeme měnit, špinavý a starý písek ztrácí účinnost. Vyměníme písek, připojíme pískovou filtraci. Následně připojíme veškeré příslušenství, ohřev vody v bazénu, dávkovače bazénové chemie a další. Důkladně zkontrolujeme veškeré těsnění a těsnost potrubí všech propojení s příslušenstvím bazénu. Pokud je bazén kompletně vypuštěn, dopustíme na požadovanou hladinu pro provoz bazénu. Nezapomeneme na proplach pískové filtrace.

 

Čištění vody v bazénu po zimě

Po napuštění (případně dopuštění) vody do bazénu je první krok měření kvality vody, pomohou nám kvalitní testry vody. K měření vody po zimě doporučujeme multifunkční fotometry, pomocí kterých lze zjistit kompletní informace o vodě v bazénu.   Upravíme tedy hodnotu pH pomocí prostředků pH plus a pH mínus na hodnotu 6,8 až 7,2.

Dále můžeme použít produkt Chlor start, ideální pro nastartování bazénu po zimě – zachlorování. Následně provedeme seřízení zařízení pro automatickou úpravu vody, čímž nastane běžná sezónní úprava vody v bazénu.

Jak připravit bazén po zimě?
20.03.2020
Venkovní koupaliště: Novinky z Ostravy 05/2017
27.01.2020