Vorzüge des rostfreien Stahls

Nerezové bazény společnosti AKVAHELP METAL si získávají stále větší oblibu pro svoji trvanlivostrychlou instalaci, snadnou údržbu a především pro jednoduché a moderní ovládání všech procesů, spojených s jejich čištěním a provozem.

Ať už se jedná o veřejné bazény v aquaparcích, školách, sportovních a rehabilitačních zařízeních, hotelích a lázních, nebo o rodinné bazény, vířivky, dětské a kojenecké bazénkybrouzdalištěochlazovací bazénky apod., vždy je nutné pečlivě sledovat a dodržovat kvalitu vody a technologii její úpravy.

 

Dezinfekce a čištění

Pro optimální komfort při koupání je nutné vodu dezinfikovat a stabilizovat na správné pH, tj. v rozmezí 7,0 až 7,4. Pokud je hodnota pH příliš vysoká, znamená to, že voda je vůči pokožce agresivní. Rovněž může docházet k usazování vápence a zvýšené spotřebě chlóru. Při nízkém pH je voda příliš kyselá. Udržování správné hodnoty pH zabraňuje nadměrné spotřebě dezinfekčních prostředků, neboť jejich účinnost při vysokých hodnotách pH citelně klesá.

Dezinfekce vody v bazénu znamená zničení bakterií, které by mohly koupajícím způsobovat infekce. Tradiční dezinfekce bazénové vody pomocí chlóru nejenže hubí přítomné bakterie, ale ničí i jiné organické nečistoty.

 

Regulátory PH a dezinfekce

Každodenní sledování a automatické vyhodnocování kvality vody v bazénech zajišťují regulátory, které jsou zapojeny do filtračního okruhu bazénu.

Regulátor se skládá z řídicí jednotky, měřicích elektrod a dávkovacích čerpadel, některé modifikace jsou vybaveny konektorem pro připojení externího displeje a teploměrem bazénové vody (měřená teplota je zobrazena společně s ostatními údaji na externím displeji).

Hodnota pH je měřena elektrodou, koncentrace dezinfekce je přímou metodikou měření volného chlóru, nebo měřena redox elektrodou. Nastavená hodnota volného chlóru, nebo redox potenciálu a změřené pH se zobrazují na displeji.

 

Moderní ovládání

Ovládání a kontrola nerezových bazénů, které vyrábí společnost AKVAHELP METAL, se stále častěji stává součástí řízení inteligentních domů. Tyto budovy, vybavené počítačovou a komunikační technikou, předvídají a reagují na potřeby obyvatel, zvyšují nejen jejich komfort, ale snižují spotřebu energií a poskytují jim bezpečí a zábavu.

Pomocí automatiky a mobilního telefonu či počítače lze naprogramovat režim celé úpravy bazénu, nejen čistoty vody, ale také její ohřev na požadovanou teplotu a přípravu celého zařízení pro okamžité použití. Pak již vše pracuje samo a automaticky podle zvoleného programu. Dávkování chemikálií se udržuje na nejnižší možné hranici, filtry se automaticky proplachují, vše je bez starostí.

Tato vybraná zařízení uvádějí do provozu ve firmě AKVAHELP METAL na míru a podle přání zákazníka.

Pro zvýšení komfortu je možné doplnit bazény nejen masážními tryskami, vlnobitím, chrliči vody apod., ale také podvodními reproduktory a osvětlením a vytvořit tak třeba bazénovou diskotéku.