Bazén, ať vnitřní či venkovní, privátní či veřejný, malý či velký není lehké vybrat. U třinecké firmy Akvahelp můžeme volit z mnoha řešení, která nabízejí různé zážitky, sportovní vyžití i působivou a jedinečnou atmosféru. Bazén, ani jeho oprava či rekonstrukce, není investicí, nad kterou mávneme rukou. Proto je důležitá kvalita. Z tohoto pohledu je zákazník u Akvahelpu na správném místě.

Kořeny rodinné firmy Akvahelp Metal spol. s r.o. sahají do počátků svobodného podnikání těsně po tzv. sametové revoluci. Ne náhodou firma s tímto zaměřením vznikla právě na Těšínsku, kde v Třinci, Karviné, Frýdku-Místku a Ostravě je soustředěna téměř celá výroba oceli v České republice. A kde žije a působí mnoho odborníků právě na ocel, její výrobu a zpracování. Řeč tedy bude o bazénech z vysoce kvalitního plechu, který přitahuje stále více investorů. Proč? Přednosti tohoto bazénu jsou velké a v mnoha ohledech nenahraditelné. To se týká jeho výroby, montáže i užívání bez ohledu na to, je-li bazén malý nebo velký a nachází se uvnitř nebo venku.

Základem je kvalitní nerezová ocel

Bazén z nerezového plechu je výrazná estetická záležitost, která plní i většinu užitných funkcí lépe, než jiné typy bazénů.

Co se týká kvality používaných ocelových plechů, existuje mnoho jakostních tříd, které jsou na pohled nerozeznatelné. Liší se však schopností odolávat společnému působení vlhkého vzduchu a bazénové vody, upravené různou bazénovou desinfekcí a přípravkami. Zpočátku se nepozoruje nic.

V dnešní době, kdy má průměrný zákazník stále hlouběji do kapsy, vidí někteří výrobci rezervy (ke zlevnění a oživení obchodů) právě v použití levnějšího, ale méně vhodného plechu. Stává se to u firem s manažerským řízením bez účasti majitelů (akcionářů), kteří se zajímají jen o dividendu.

Filozofie společnosti Akvahelp

Rezervy hledá i firma rodinného typu, ale především v trvalé kvalitě, ve zlepšení obchodní činnosti, inovacích a lepší produktivitě. Přesně to je postoj a praxe společnosti Akvahelp, který jí přinesl pozoruhodný úspěch v České republice, v Polsku, Švýcarsku, na Slovensku a jinde. Z exotičtějších zemí jmenujme Gruzii a Rusko. Kdo zná toto prostředí, ví, že tamější klientela je velmi náročná na prvotřídní, bezporuchové provedení, dodržení termínů i sjednané ceny.

Jde o realizace všech typů a rozsahů. Od rodinných whirlpoolů a bazénů včetně malých, ochlazovacích. Přes sportovní, hotelové a kryté bazény, lázeňské bazény až po obří aquaparky. Úspěch společnosti Akvahelp je založen na kvalitě a spokojenosti zákazníků. Použitý plech prochází pečlivou kontrolou včetně testů mezikrystalické struktury, kde u horších plechů případně vznikají zárodky koroze; každý bazén má svůj rodný list s přesnou soupiskou, původem a parametry materiálů včetně nerezového plechu.

Konstrukční popis

 • Boční stěny jsou většinou z hladkého jednostranně broušeného plechu, kde vrchní část tvoří tzv. přelivnou hranu bazénu, přes kterou se přelévá voda do žlábku krytého roštnicemi z plastu, nebo nerezové oceli, dřevem, dlažbou, kamenem i jinými alternativami. Přelivná hrana slouží zároveň i jako dohmatná hrana. To zajišťuje nehlučný odvod vody do přepadového žlábku.
 • Přepadové žlábky jsou vyrobeny tak, aby zajišťovaly 100% odvod bazénové vody.
 • Cirkulace vody v bazénu je zajištěna systémem dnových trysek, které jsou rovněž z nerezové oceli a které zajišťují 100% výměnu vody po celé ploše bazénu bez jakýchkoliv hluchých míst. Na tento typ dnových trysek má společnost Akvahelp průmyslový vzor.
 • Dno bazénu je tvořeno u hloubky menší než 900 mm nerezovým plechem s protiskluzovým dezénem, u větší hloubky např. nad 1 500 mm plechem s hladkým povrchem.
 • Veškeré vstupy do bazénu (schody) a zábradlí jsou také zhotoveny z nerezového plechu s protiskluzovým dezénem.
 • Doplňky – např. startovní bloky, madla, lavice, chrliče, … jsou ve většině případů pevnou součástí bazénu.
 • Nerezové materiály v porovnání s ostatními dostupnými materiály pro stavbu bazénů jsou v dnešní době cenově srovnatelné a vykazují mnohonásobně vyšší životnost a kvalitu.

Rodinné bazény

Akvahelp klade velký důraz na rodinné bazény, kde je stále velký potenciál i klientela. Rodinný bazén není jen nádrž s temperovanou a čištěnou vodou. V dnešním provedení je estetickou designovou záležitosti doplněnou různými atrakcemi, jako např. jsou:

 • světelné efekty (scénické a prostorové osvětlení) nad i pod hladinou,
 • zvukové efekty – podvodní nezer-reproduktory (i ve vzdálenosti 15 m dokonalý poslech),
 • celobazénové proudění (i když je bazén dlouhý do 10 m, na jeho zdolání uplavete 50 m),
 • malé bazénky s různě vyhřívanou vodou,
 • vzduchové perličky, chrliče, hydromasážní trysky se sedátky, lavicemi apod.

Bazén v novostavbě

Bazén dodávaný společností Akvahelp je samonosnou konstrukcí, což podstatně zjednodušuje stavební přípravu. Jeho stavební návrh může mít prakticky neomezené možnosti tvarů. Bazén i s technickým příslušenstvím by měl být zakomponován do projektu. Častým jevem dnešní moderní doby je začlenění elektronické části ovládání, měření a regulace do inteligentního systému domovní regulace.

Bazén a modernizovaný dům

V tomto případě lze bazén (opět prakticky libovolného tvaru) umístit na střeše, venku, na půdě či jinde. Platí, že nejjednodušší, nejrychlejší a nejlevnější cesta je zakomponovat bazén ihned v projekčním počátku, včetně všech detailů, do stavebních plánů celkově modernizovaného domu.

Přednosti nerezových bazénů

 • Téměř neomezená životnost mnohonásobně převyšující životnost ostatních materiálů používaných k výrobě bazénů,
 • ekologický nezávadný materiál,
 • jednoduchá a rychlá stavební příprava,
 • krátká doba realizace,
 • možnost umístění i v těžko přístupných prostorách (sklepy, střechy atd.),
 • stálost povrchu materiálu, který nestárne, nepraská a zachovává si původní vzhled,
 • možnost dodatečného zabudování bazénových doplňků,
 • průzračně čistá voda,
 • minimální nároky na provoz a údržbu (v zimě venku led nepřimrzne ke kovu),
 • snadné čištění hygienicky nezávadného materiálu, na kterém se neusazují řasy.

O společnosti

AKVAHELP Metal spol. s r.o. je společnost zajišťující projekci, výrobu, montáž a servis nerezových bazénů včetně komplexní dodávky technologie úpravy vody, vše dle přání zákazníka.

Společnost zapustila své kořeny velice pevně na trhu s nerezovými bazény již od roku 1992 a má bohaté zkušenosti v oboru jejich výstavby. Má rozsáhlé znalosti v oblasti technologie zpracování nerezových ocelí, jejich tvarování, svařování a konečné povrchové úpravy. Kvalitu výrobků zaručuje vybudovaný systém jakosti ISO.

Ocenění Výrobek roku 2012 pro nerezové bazény Akvahelp

Nerezové bazény od firmy Akvahelp si odnesly jednu z cen v soutěži stavebních materiálů, výrobků a technologií Výrobek roku 2012.